- Home
- O firmie
- Aktualności
- Referencje
-
Produkty
-
Usługi
- Kontakt
Oferujemy dwie odrębne - niezależne technologie czyszczenia rurociągów olejowych. Stosowanie obu technologii jest korzystne dla układów olejowych, ponieważ nie wprowadza się wody do rurociągów zasilających gdzie całkowite usunięcie jej przed uruchomieniem bloku jest w praktyce niemożliwe i zdecydowanie ogranicza ilość wytworzonych niebezpiecznych dla środowiska naturalnego zaolejonych odpadów wodnych. Natomiast strumień gorącego oleju bardzo dobrze odspaja wszelkiego typu zanieczyszczenia ropopochodne produkty starzenia się oleju które osiadają na ściankach rurociągów zasilających.
Rurociągi olejowe spływowe i zbiorniki (tam, gdzie występuje korozja tlenowa) czyścimy hydrodynamicznie wodą stosując ciśnienia w zakresie 600-1300 bar. Proces czyszczenia wodą polega na penetracji wewnętrznych powierzchni rurociągów układów olejowych turbozespołu obrotowymi głowicami czyszczącymi - dobranymi odpowiednio do średnic rurociągów- wodą pod wysokim ciśnieniem (od 60 do 130 MPa). Dotyczy to wszystkich rurociągów spływowych układu: smarowania, regulacyjnego i uszczelniającego. Wszelkie wewnętrzne zanieczyszczenia pomontażowe zostaną odspojone od powierzchni rurociągu i częściowo wyniesione z wodą do GZO. Po tym zabiegu technologicznym wypieramy wodę osuszając za pomocą strumienia sprężonego powietrza o dużym natężeniu przepływu i konserwujemy powierzchnię okresowo cieczą ropopochodną wypierającą wodę z zawilgoconej powierzchni, jednocześnie gwarantującą obojętność w kontakcie z docelowym olejem turbinowym.
Rurociągi olejowe zasilające o usytuowaniach syfonowych (tam, gdzie nie występuje korozja tlenowa) czyścimy hydromechanicznie gorącym olejem ( 65°C) stosując ciśnienia w zakresie 300 - 400 bar. Proces czyszczenia - odspojenia zanieczyszczeń z wewnętrznych powierzchni rurociągów polega na wprowadzeniu specjalnej konstrukcji dyszy rotacyjnej i elementu czyszczącego pod ciśnieniem 300- 400 bar za pomocą gorącego oleju turbinowego. Głowica rewersyjnie (kilkakrotnie) jest wprowadzana do poszczególnych odcinków rurociągów. Technologia jest preferowana do wszystkich rurociągów zasilających układu smarnego, regulacyjnego i uszczelniającego.
Metoda ta umożliwia skuteczne odspojenie zanieczyszczeń mechanicznych z wewnętrznych powierzchni rurociągów olejowych bez konieczności pracochłonnego demontażu. Jednocześnie nie stwarza zagrożenia zawodnienia czyszczonych układów olejowych.